Robotická sekačka Robomow RK2000

Neohodnoceno
Značka: Robomow

Robotická sekačka Robomow RK2000 je převratnou novinkou ve svém segmentu, která Vás bude bavit. Krásný design, veliký výkon a perfektní střih potěší každého zahradkáře.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: ACZ22AKHAFB619
58 990 Kč 58 990 Kč / 1 ks
Robotická sekačka Robomow RK2000
Neohodnoceno
Značka: Robomow
Robotická sekačka Robomow RK2000
Doprava zdarma

Robotické sekačky v řadě Robomow RK jsou zhodnocením 25 let zkušeností, tisíce hodin vývoje a testování našimi vývojovými techniky. Přidáme-li k tomu přání a poznatky od tisíců zákazníků podařilo se nám uvést na trh stroje, na které jsme hrdí a jsme si jistí, že se budou líbit především vám, kteří si je pořídíte na svoji zahradu.

Jsme si natolik jistí jejich kvalitou, že na ně poskytujeme 3-letou záruční dobu.

Robomow RK2000

Robotická sekačka Robomow RK2000 je novým produktem, který je obohacen několika inovativními prvky, které spolu s krásným designem stroje, byl vytvořen tak, aby dobře ladil s přírodou a potěšil každého zahrádkáře. V kombinaci zelené a černé barvy nevytváří žádný rušivý prvek.

 

Sekací jednotka Robomow RK2000

Sekačka určena pro plochy do 2000 m2 (při ideálním tvaru pozemku a standardním travnatém povrchu). Je vybavena unikátním systémem sečení okrajů. Využívá jeden rotační disk se čtyřmi asymetricky uloženými noži. Rozložení nožů na disku zajišťuje perfektní střih. První řada nožů poseče většinu trávy a druhá řada dokončí nedosečené zbytky. S tímto sečením již nejste omezeni na práci za sucha. S tímto sečením můžete v klidu sekat za deště i při ranní rose. Robomow Vás přesvědčí, že budete spokojeni.

Celé sečení je uloženo v plovoucím rámu, takže perfektně kopíruje terén a vytváří hladký trávník přesně tak, jak je tvarovaná Vaše zahrada. Kapotáž stroje je uložena na 4 bodech umožňujících citlivé snímání nárazů ze všech stran, z vrchu i ze spodu. Celá kapotáž slouží, jako nárazník a celý výlisek kapotáže je důkladně vyztužen. Kapotáž překrývá také pojezdová kola, tvoří kryt sečící jednotce a současně vytváří bezpečnostní vzdálenost dle norem proti poranění o žací mechanismus. Sekací talíř je záměrně umístěn na pravé straně stroje, co nejvíce u kraje a tím eliminuje nedosečenou plochu na minimum. Stroj několikrát týdně objede zahradu po obvodovém drátu proti směru hodinových ručiček, čímž zajistí perfektní střih okrajů. Při použití okrajové dlažby ve výši trávníku se můžete dosekávání vyvarovat úplně.

Robomow trávu nesbírá, ale nechává ji ležet na trávníku. Pravidelné sečení znamená velmi malé odřezky trávy, které se v trávníku ztratí. Tento způsob sečení se nazývá mulčovaní a je pro trávník velice prospěšný pro jeho výživu.

 

Pojezdová jednotka Robomow RK2000

Tento stroj je poháněn dvojicí nezávislých bezuhlíkových motorů, které byli pečlivě vybírány a testovány pro dlouhou životnost. Motor je osazen převodovkou speciálně konstruovanou pro těžkou práci v náročném terénu. Patentovaná vysoká trakce terénních kol plynule a efektivně navádí stroj po celé zahradě a dokáže zdolat svahy se sklonem až 45%. Stroj má integrované různé snímače, jako například snímač náklonu. Elektronika Robomow sleduje během provozu otáčky všech kol. Pokud se při zapadnutí nebo najetí na překážku přestane některé z kol otáčet, Robomow to pozná a bude na vzniklou situaci reagovat vypnutím stroje. Takto odstavený stroj Vám neponičí trávník hrabajícími koly a nevybije si baterii.

Díky hnacím motorům a nižší rychlosti, vás nebude stroj při sečení zahrady rušit ani při nočním provozu.

 

Bezpečné a přesné zajíždění do stanice pro Robomow RK2000

Robomow RK2000 nově parkuje svou zadní částí. Během testování bylo zjištěno, že stroje mnohem snadněji a také přesněji zajedou do stanice po zadu. Díky pohonu zadních kol je při couvání zajištěna větší přesnost jízdy, využili jsme toho a naučili Robomow RK1000 do stanice couvat. Nyní již Robomow nemine žádnou příležitost k nabíjení.

 

Snadná instalace a zprovoznění

Po zakoupení stroje Vás čeká jednoduché zprovoznění. Základem je snadné natažení obvodového drátu podle návodu k obsluze. Drát můžete přichytit plastovými kolíky k zemi, nebo jej zarýt pod povrch tak, aby nebyl vidět. Následně v menu stroje nebo v mobilní aplikaci*** nastavíte parametry Vaší zahrady a nastavíte program sečení přímo v menu stroje. A to je pro začátek vše. Zhruba po týdnu až dvou sami zhodnotíte, jestli je vše nastaveno správně a případně pozměníte nastavení, tak jak Vám to bude vyhovovat.

 

Ovládání Robomow RK2000

K ovládání stroje slouží barevný dotykový 4,3 display uložený pod výklopným krytem. Toto řešení vylučuje namáhání a blednutí všech ovládacích prvků slunečním zářením i povětrnostním i vlivy. Display má intuitivní menu, pomocí kterého snadno nastavíte vše důležité. Různě můžete měnit: velikost sečené plochy, nastavení ostrůvků na zahradě, zóny sečení, nastavení okrajů, držení se blízko obvodového drátu, datum a čas pro přesné nastavení pracovního plánu ... a další užitečné informace. Mobilní aplikace Robomow umí vše, co výše uvedený display, navíc můžete zjistit nejen stav sekačky, stav baterie, ale i historii provozu Vaší sekačky.

V zadní části stroje je umístěno praktické tlačítko STOP. To reaguje na vytažení či stlačení, zároveň slouží jako madlo, za které je možné stroj odnést. Tímto tlačítkem je možné stroj kdykoli okamžitě zastavit.

Všechny části elektroniky jsou umístněny pod kryty s vloženým těsněním. Robomow proto zvládne nepřízeň počasí. Elektronika je tedy ochráněna proti vlhkosti, zalétání sečené trávy, vniknutí slimáků i hmyzu. Ani sebelepší těsnění však nevydrží věčně a je potřeba ho po několika letech provozu vyměnit za nové.

 

Bezpečnost Robomow RK2000

Robomow RK2000 je opatřen mnoha bezpečnostními prvky a splňuje veškerá nařízení Evropské Unie. Všechny bezpečnostní prvky, které slouží k ochraně stroje před poškozením, se soustředí v první řadě na bezpečnost jeho uživatelů.

Stroj je vybaven bezpečnostním zámkem proti krádeži. Jednoduše, kdo nezná správný pin kód, ten stroj nedokáže nastavovat ani ovládat.

V balení sekačky jsou přidány následující prvky:
1. speciální přípravky pro samočištění kol pojezdu
2. sada 8 náhradní nožů
3. pravítko pro určení vzdálenosti drátu od okraje při instalaci
4. spojka drátu do stanice
5. spojka přeruěšeného drátu

 

* podmínky 3 leté záruky jsou uvedeny v záručních podmínkách
** prvky ke kterým je potřeba datová komunikace jsou dostupné pouze pro modely s integrovaným GSM komunikačním modulem. Stroje, které tento modul z výroby nemají je možno o tento modul doplnit a komunikaci tak zajistit. Pro správnou funkci GSM modulu je potřeba datový signál. V ČR je potřeba datový signál od poskytovatele Vodafone, na Slovensku od firmy Telekom.sk.

Použité obrázky jsou pouze ilustračního charakteru a mohou se lišit od výsledného výrobku.
*** Komunikace stroje s mobilním zařízením probíhá na základě bluetooth. Kvalita komunikace může být ovlivněna mnoha faktory na straně mobilního zařízení jako například konkrétní model mobilního zařízení, verze softwaru, dalšími aplikacemi nainstalovanými na daném přístroji, dalšími spárovanými přístroji a podobně. Vzhledem k tomu, že se jedná o okolnosti, které nemůže výrobce Robomow ovlivnit, není možné ručit za 100% komunikaci mezi strojem a konkrétním mobilním zařízením zákazníka.

Doplňkové parametry

Kategorie: Robomow k vlastní instalaci
Max. plocha trávníku*: 2000
Šíře sečení: 21
Výška sečení: 2-10
Počet podzón: 4
Počet oddělených zón: 2
Instalační materiál: ano
Délka drátu v balení: 300
Počet kolíků v balení: 400
Motory sečení: Bezuhlíkové
Motory pojezdu: Bezuhlíkové
Max. sklon plochy: 24
Max. sklon na drátu: 20
Hlučnost: 64
Doba sečení: 80-90
Doba nabíjení: 60-120
Typ baterie: 18,15V Li-ion
Kapacita baterie: 4,9
Spotřeba energie: 7,3
Displej: 4,3" dotykový
Pojistka proti krádeži: ano
Program sečení: ano
Plovoucí sečení: ano
Komunikace bluetooth (Ble): ano
Vlastnost jet podél drátu: ano
Robohome: možno dokoupit
Záruka: 3 roky dle záručních podmínek
Max. délka obvodového drátu: 800
Rozměry stroje: 66x52x27
Rozměry balení: 54x97x32
Váha stroje: 10,5
Váha balení: 24,5
Určení: vlastní instalace
GSM modul: ne
*: pro ideální čtvercové plochy za přirozených růstových podmínek
Poznámka: plast krytu v lesklém provedení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: