Výběr robotické sekačky

Vybíráme robotickou sekačku

Je pro Vás sekání trávníku prací, která Vás nebaví a nemáte na ni čas? Pak je pro Vás ideální volbou sekačka robotická, která za Vás tuto nudnou a náročnou práci obstará. Vy tak budete mít více času na svoje koníčky a na svou rodinu.

Výběr robotické sekačky není nic složitého, přesto není radno takovou přípravu podcenit. Správný výběr Vám může ušetřit následné zklamání, kterého se při špatné volbě můžete dočkat v podobě špatně či nedostatečně posečené zahrady.

Při výběru robotické sekačky doporučujeme obrátit se na odborníky.

 

Teorie ohledně práce robotické sekačky

Moderní robotické sekačky pracují tak, že mají svou nabíjecí stanici, ve které si dobíjejí baterie. V momentě, kdy má stroj plně nabitou baterii, tak vyráží do práce a pracuje tak dlouho, dokud se mu baterie nevybije. S vybitou baterií pak znovu zamíří do stanice, aby si energii doplnil. Tak může stroj teoreticky pracovat dokola a dokola stále.

To je samozřejmě teorie, která v praxi není úplně chtěná. Takto by sekačka byla na zahradě každou chvilku a my chceme mít také zahradu pro sebe, chceme mít klid v noci a podobně. Proto existují určitá nastavení, která určují, kdy sekačka může pracovat a kdy ne.  

 

Základní kritéria výběru:

  1. Velikost pozemku
  2. Členitost pozemku
  3. Svahovitost
  4. Kvalita výrobku, dostupnost servisu, náhradních dílů

 

  1. Velikost pozemku

Základním kritériem při výběru sekačky je velikost plochy, kterou budeme sekat. Robotické sekačky se liší velikostí, šíří sečení, rychlostí nabíjení i velikostí baterie. Všechny tyto parametry ve výsledku hrají roli v tom, kolik která sekačka dokáže posekat. Zjednodušeně sekačka se širším záběrem během cesty seče širší pruh, s větší baterií dokáže pracovat déle na jedno nabití a s rychlejším nabíjení je dříve připravená znovu pracovat. Při výběru tedy vždy věnujte pozornost tomu, na jak velikou plochu je sekačka určena. Uvádí se vždy maximální plocha za ideálních podmínek a tak je lepší počítat s tím, že sekačka zvládne cca 70% toho co se uvádí.

 

  1. Členitost pozemku

Dalším důležitým kritériem je členitost pozemku. Pokud máte jednoduchý obdélníkový trávník, pak není co řešit a nemusíte si lámat hlavu. Čím složitější zahrada, tím větší pozornost je třeba věnovat tomu, co která sekačka umí. Základní stroje neumí příliš mnoho a v případě složitějších zahrad můžou mít značné problémy. Naproti tomu vyspělé modely dokáží měnit místo kde začínají pracovat, umí přejíždět do dalších zón, které na zahradě můžou být například v podobě druhé travnaté plochy za živým plotem a podobně. Vše má ale svá pravidla. V případě složitější zahrady je lepší poradit se s odborníkem, který by Vám měl umět poradit. Složitost zahrady neovlivňuje pouze to, který model sekačky je vhodný, ale také kapacitu, kolik toho sekačka zvládne. Jednoduše čím složitější zahrada, tím „větší“ stroj potřebujete. Při složitosti pozemku může hrát roli i to, jaká je maximální délka obvodového drátu, se kterou je sekačka schopná pracovat.

 

  1. Svahovitost

Velmi důležitým kritériem je též svahovitost. Různé robotické sekačky mají různou svahovou dostupnost. Například sekačky Robomow řady RK mají svahovou dostupnost až 45%, čímž se řadí mezi šampiony ve své třídě. Sklon svahu opět hraje roli ve velikosti plochy, kterou sekačka zvládne posekat. Čím větší svah pozemku, tím rychleji se sekačka bude vybíjet

 

  1. Kvalita výrobku, dostupnost servisu a náhradních dílů

Při výběru sekačky rozhodně věnujte pozornost tomu, kdo Vám stroj prodává, jaké má znalosti, odkud stroje pochází a jak dlouho je daná značka na trhu. Ptejte se na dostupnost servisu a náhradních dílů. V momentě koupě Vás toto netrápí, ale až dojde na problém, tak to bude zásadní pro jeho řešení. Samozřejmě při výběru hraje roli cena, kterou jste ochotni zaplatit. V naší nabídce najdete pouze prověřené výrobky od kvalitních výrobců. Jsme přímo distributory těchto značek a proto si za jejich kvalitou stojíme.

 

S výběrem robotické sekačky Vám rádi pomůžeme.