Přihlášení
Ztratili jste heslo?

 +420 498 100 050, +420 739 452 092 info@robotprofi.cz

Novinky > Úvod

Jak funguje GSM modul u Robomow

18.05.2022
Vysvětelní funkcionality GSM / GPS modulu Robomow pro modelový rok 2022

Vlastníte robotickou sekačku Robomow nebo uvažujete o její koupi a nevíte, jak funguje a k čemu slouží GPS / GSM modul v robotických sekačkách Robomow v modelové řadě 2022? Je to celkem jednoduché. Zde si popíšeme základní principy a vlastnosti této komunikace.

Způsob komunikace Robomow pomocí GSM

Jak již název napovídá, komunikaci zajišťuje GSM signál a vše funguje podobně jako u jiných mobilních zařízeních na základě SIM karty, která komunikuje pomocí mobilních dat. Komunikace je v tuto chvíli pouze jednostranná tedy od stroje směrem na server, který pak informace předává zákazníkovi do mobilní aplikace. 

Co potřebuje zákazník, aby využil modul GSM / GPS

Pro využití modulu je důležité vlastnit mobilní telefon nebo tablet s novější verzi software. Do něj je pak nutno stáhnout aplikaci ROBOMOW App 3.0. Aplikace je k dispozici pro zařízení s operačním systémem iOS i pro Android. Aplikaci si můžete stáhnout buď a App Store nebo v Google Play, kde najdete také informace o kompatibilitě s Vaším zařízením. Aplikace komunikuje v mnoha jazycích a Čeština je jedním z nich.

Odkazy na aplikace:

Google Android:

Apple iOS:

 

Jaké informace se touto cestou předávají

Stroj v tuto chvíli předává několik různých informací. Některé jsou důležité pro zákazníka a jiné naopak slouží pro účely servisu.

  • informace o problémech při činnosti - v případě problému stroj odešle informaci v podobě notifikace do mobilní aplikace. Uživatel tak ví o problému ihned a může jej řešit
  • informace v případě krádeže- pokud má Robomow pocit, že ho někdo krade, pak upozorní majitele formou notifikace na mobilní telefon. Více o této vlastnosti níže v sekci o GPS funkci
  • informace o činnosti stroje - po dokončení každé činnosti stroj odešle sadu informací. Základní informace se zobrazí zákazníkovi v mobilní aplikaci jako informace o historii činnosti. Veškeré informace pak slouží servisnímu středisku v případě technického problému. Servisní technik tak dokáže lépe vyhodnotit co je špatně.

K zasílání je potřeba souhlas uživatele, který se uděluje v mobilní aplikaci. Lze jej kdykoli povolit, nebo také zakázat.

 

K čemu slouží GPS systém

GPS systém slouží k lokalizaci stroje za účelem ochrany proti krádeži. Pro aktivaci je nutné v aplikaci zapnout pojistku proti krádeži. Tím se aktivuje GPS. Aplikace následně nabídne obrazovku s pozicí stroje (robotické sekačky). Pokud zadáte pozici a určíte okruh, kde je stroj doma, tak máte vše nastaveno. Stroj Vás bude informovat, pokud se dostane za hranice této oblasti. Stroj také bude pravidelně aktualizovat svoji pozici na mapě. Ke správné funkcionalitě je nutné, aby byla robotická sekačka zapnutá a aby měla "výhled" na satelity. 

 

Porovnání výrobků
Porovnat
Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Ty nejnovější produkty, ale také tipy a triky pro Váš trávník. Přihlaste se k odběru novinek a mějte všechny novinky pod palcem jako první.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).
Odhlášení z odběru
Potřebujete poradit?

Nevíte si rady a potřebujete s něčím poradit? Jsme tu pro Vás!

Volat můžete každý všední den
od 8:30 do 15:30 hod.

Telefon +420 739 452 092
Email info@robotprofi.cz
Kontakt

ama Czech s.r.o.
Batňovice 269
542 32, Úpice

Telefon: +420 498 100 050
Mobil: +420 739 452 092
Fax: +420 498 100 051
E-mail: info@robotprofi.cz
Web: www.robotprofi.cz

Naposledy prohlížené zboží
Nemáte doposud žádné navštívené produkty.